Bugun...Akşener, Mayıslar Bizimdir!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Diyarbakır'da partisinin 2. olağan kongresine katıldı. İl Başkanı Vecdin Ensarioğlu, tek liste ile güven tazeledi.

facebook-paylas
Tarih: 22-01-2023 00:19

Akşener, Mayıslar Bizimdir!

İYİ Parti Diyarbakır İl Başkanlığı 2. Olağan Kongresi'ni Sezai Karakoç Kültür Merkezinde gerçekleştirdi. Olağan İl Kongresi'ne İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener katılırken, önceki dönem Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu tek listeyle aday oldu. Kongreye Akşener'in yanı sıra, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Salim Ensarioğlu, 6'lı masanın üyeleri olan siyasi partilerin bazı il başkanları ve vatandaşlar katıldı.
İyi parti genel başkanı Meral Akşener Diyarbakır’da partisinin 2. İl kongresinde  açıklamalarda bulunan Akşener,Tarihimizin, kültürümüzün, medeniyetimizin şehri,
Diyarbakır’ımızın, İYİ ve cesur evlatları! Sizleri, saygı ve sevgiyle selamlıyorum.
2’nci Olağan İl Kongremize hoş geldiniz, 
Bağlar’a, Bismil’e, Çermik’e;Çınar’a, Çüngüş’e, Dicle’ye; Eğil’e, Ergani’ye, Hani’ye; Hazro’ya, Kayapınar’a, Kocaköy’e;Kulp’a, Lice’ye, Silvan’a; Sur’a, Yenişehir’e, tüm Diyarbakır’a selam olsun!
“Karşımızda, bir dağ var. Delmeliyiz!” diyen; “Kardeşliğimize karşı, bir tuzak var. Bozmalıyız!” diyen;
Ülkemizin, yorgun düştüğü; milletimizin, karamsarlığa kapıldığı; Devletimizin, yıprandığı; Ve siyasi iklimin değişmesi dışında,artık, hiçbir çıkar yolun kalmadığı, zor zamanlarda;
Milletimizin, haklı ve kararlı talebiyle, Türkiye için; “Yeni bir şeyler söyleme vaktidir.” diyerek, bir yola çıktık. Milletimiz için, bir hürriyet yürüyüşünü; Devletimiz için, bir itibar yürüyüşünü; Memleketimiz için, bir demokrasi yürüyüşünü; Güçlü, zengin ve mutlu bir Türkiye yürüyüşünü;
Bir kutlu iktidar yürüyüşünü, hep birlikte başlattık!
Daha önce söylemiştim, bugün, burada da tekrar etmek istiyorum:
İYİ Parti’yi;Evladını doyurma derdine düşmüş analarımız;borç batağında boğulan, babalarımız kurdu.
İYİ Parti'yi;Üç kuruşa, mahkûm edilen emeklilerimiz;asgari ücretle geçinmeye çalışan, emekçilerimiz kurdu.
İYİ Parti’yi; Ak Partili dayısı olmadığı için, mülakatta elenen gençlerimiz; Üniversiteden mezun olup, iş bulamayan evlatlarımız kurdu. 
İYİ Parti’yi; hayatının her alanına, engeller örülen; şiddet gören, öldürülen kadınlar; oyun çağında, gelin edilen;tacize, tecavüze uğrayan, çocuklarımız kurdu.
İYİ Parti’yi;Bu vatanın has evlatları, Kürt’ler kurdu, Türk’ler kurdu, Zaza’lar kurdu.
Sokaklara sığmadık, meydanlara aktık.
Meydanlara sığmadık, memleketimize yayıldık. Her geçen gün, daha da büyüdük. Milletimizin desteğiyle, hayır dualarıyla, bugünlere geldik.Rabbime şükürler olsun!İYİ Parti’nin, bu destansı hikâyesinde;Diyarbakırlı kardeşlerimin de, çok büyük katkısı var.
Çünkü; her türlü iftiraya inat, Diyarbakır bize, kollarını açtı. Çünkü; her türlü yalana inat, Diyarbakır bize, kalbini açtı.Çünkü; her türlü çamura inat, Diyarbakır bize, gönlünü açtı. 
Milletimizin bastırılan sesini, duyurmak için yanımdasınız.Adalet için, huzur için, mutluluk için yanımdasınız.Zulme rağmen, baskılara rağmen, aslanlar gibi yanımdasınız!Allah sizlerden razı olsun. 
Rabbim beni, sizlere karşı mahcup etmesin. İyi ki varsınız, iyi ki buradasınız!
Ben buraya;Bu cennet topraklar, kurumasın diye; Dicle’de, bir damla su olmaya geldim.
Hevsel’in çiçekleri solmasın diye; bir avuç güneş olmaya geldim. Bu tepelerde maral olmaya, marazları kovmaya geldim! Ben buraya; Sözü, ayağa düşürmeye gelmedim. Ben burayı; çalmadan gireceğim kapım bildim de geldim. Ben buraya; Kadim bir ahde, vefa sunmaya; Sarsılmaz bir vefaya, selam durmaya geldim!
Elektriğini, suyunu, kirasını, kredi kartını, taksitlerini; tarlasına atacağı gübrenin parasını,;traktörünün mazotunu; hayvanının yemini, ilacını; nasıl denkleştirip, ödeyeceğini düşünüyor…
Ama, tüm bu acı gerçeklere rağmen;Aç milleti, tok kılma sevdasıyla kurulan, devletimizin başında; 
Bugün, ne yazık ki; Milletimizin yaşadıklarını, görmezden; Dertlerini, bilmezden;
Sesini ise, duymazdan gelen, vicdansız bir iktidar var. Kendini ağa, milletimizi de maraba gören,
Çirkin bir zihniyet var.Korkuyla, baskıyla, sopayla yönetmeyi, düstur edinen, vesayetçi bir yönetim var. Milletin iradesini, tek bir kişinin, iki dudağı arasına sıkıştıran, ucube bir sistem var.
Bugün artık, ülkemizde;Kürt – Türk yok…Alevi – Sünni yok…Şehirli – Köylü yok…Muhafazakâr – Seküler yok…Sağcı – Solcu yok…Bugün artık, Türkiye’de;Ak Partililer ve diğerleri var!
5 maaş, 10 maaş, 15 maaş alan, aç gözlü danışmanlar var.
Diğer yandaysa;
KPSS’den 92 puan alıp, atanamayan, gencecik çocuklarımız var.
Sayın Erdoğan ve arkadaşları,Yolsuzluğu, yoksulluğu, yasakları, ortadan kaldırmak için,demokrasi trenine binmişlerdi, değil mi?
Ama sonra ne oldu? Yoksulluğu yöneterek, Yasakları normalleştirerek, Yolsuzluğun da, üstünü örterek,  çuvallarını haramla doldurup,  işlerine gelen ilk durakta, o trenden indiler.
Hatırlayın; “Bu milleti, zenginlikte, hukukta, mutlulukta, eşitleyeceğiz.” demişlerdi değil mi?
Ama sonra ne oldu?
Milletimizi; Açlıkta, hukuksuzlukta, mutsuzlukta eşitlediler.
Hatırlayın; Yaralarımızı saracaklardı, değil mi? Ama sonra ne oldu? Hem, kanayan yaralarımızı derinleştirdiler, Hem de, yeni yaralar açtılar… ve herkesi, acıda eşitlediler. Ama her şeye rağmen, biz biliyoruz ki;Yaralarımızın, bir merhemi var!
Biz o merhemi;1915’te, Çanakkale’de, omuz omuza şehit olurken bulduk!1922’de, Sakarya’da, namahremin bileğini, bükerken bulduk!1923’te, Ankara’da, ışıl ışıl bir hayali, birlikte kurarken bulduk!
Ve biz o yaraları;
2023’te de, aynı mübarek merhemle; İstanbul’da, İzmir’de, Adana’da, Trabzon’da, Erzurum’da, Diyarbakır’da,Tıpkı,  bundan yüz yıl önce yaptığımız gibi, yine birlikte saracağız Tıpkı, bundan yüz yıl önce olduğu gibi, bugün de; Bayrağımızın altında yaşamaktan, gurur duyan herkesle; Vatanımızın toprağında, alın teri ve kanı olan herkesle; Cumhuriyetimizin bekçisi olan herkesle;  Kürdüyle, Türküyle, hep birlikte;  Devletimizi, vasatlığa mahkûm eden, bu ucube sistemi, değiştireceğiz! 
Türkiye, güçlü bir ülkedir, Türkiye, çok büyük potansiyele sahip bir ülkedir. Türkiye; zengin, mutlu ve huzurlu bir gelecek için, ihtiyacı olan her şeye sahip, zengin bir ülkedir. 
Bizim isyanımız; İşte bu vasatlığa, bu iş bilmezliğe, bu hoyratlığadır. Bizim isyanımız; Asırlardır, vicdanla, vefayla, merhametle yoğrulmuş, bu güzelim memleketi; baskıyla, zulümle, eziyetle yönetenleredir!
Bizim isyanımız; Her daim mutluluğu hak eden, aziz milletimize,  mutsuzluğu reva görenleredir! 
Bizim isyanımız; Devletimizin gücünü, milletin huzuruna değil, kendi yararına kullananlaradır!
Çünkü biz, “Konuşan Türkiye’den” yanayız.
1920’nin kıymetini bilmedik, 2020’yi kaybettik.1923’ün kıymetini bilmezsek, 2023’ü kaybederiz.
Ve bu cendereden çıkışımızın, tek yolu, konuşan bir millettir. Akıl, vicdan ve birliktelikle konuşan bir millet. Kardeşlikte buluşmuş, meşverette birleşmiş bir millet! Aynı ateşin üstünden, birlikte atlayabilen O halde diyorum ki; Gelin, bu demiri, beraber dövelim. Gelin, zulmün çekicini, zalimin elinden alalım. Gelin, o çekiçle, istibdatın zincirlerini kırıp;o kırık zincirden, kavuşmanın, dostluğun, kardeşliğin demirini, beraber dövelim.
Biz biliriz ki; Bir ülkeye, iyilik gelirse, ülkenin her yerine ulaşır iyilik, işte bugün, burada, bu salonda. 
Ve Allah’ın izni, milletimizin teveccühüyle; ilk seçimde, memleketin her yerine ulaşacak!
14 Mayıs, işte bunun miladı olacak! Kurtla öldüren; Çobanla yiyen; Sahibiyle ağlayanlara;
Hep birlikte, hep bir ağızdan; “Yeter söz milletindir!” diyeceğimiz, 
MAYISLAR BİZİMDİR!
Hiç merak etmeyin, çok az kaldı!Bu muhteşem kongre vesilesiyle;
Azminiz, iradeniz, coşkunuz, inancının ve sevginiz için,her birinize, ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
İl Kongremiz, başta Diyarbakır’ımız olmak üzere, ülkemize, milletimize ve demokrasimize, hayırlı uğurlu olsun. Sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun!

 

 
Bu haber 822 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Diyarbakır Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI