Bugun...Batman Üniversitesinde Akademik Kurul Toplantısının ikincisi gerçekleştirildi

Batman Üniversitesinde, 2022-2023 Dönemi Akademik Kurul Toplantısının ikincisi gerçekleştirildi.

facebook-paylas
Tarih: 04-02-2023 00:15

Batman Üniversitesinde Akademik Kurul Toplantısının ikincisi gerçekleştirildi

Merkez Kampüs Konferans Salonunda sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda gerçekleştirilen toplantıya, tüm birimlerin akademik personeli katıldı.

"Üniversitemizin eğitim kalitesini ve başarı oranını yükseltiyoruz"

Akademik Kurul Toplantısında akademik personelle bir araya gelerek göreve geldiği tarihten itibaren yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yapan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, akademik kurul toplantılarını geleneksel hale getirerek üniversitedeki çalışmaların daha sistematik bir kapsama bürünmesinin sağlandığını belirtti.

"Öğrenci buluşmalarında öğrencilerimizi dinleyerek onların taleplerini hayata geçirmeye başladık"

Öğrencilerin bütçelerine katkı amacıyla Batman Belediyesi tarafından 2021-2022 eğitim-öğretim yılında sunulan ücretsiz yemek desteğinin, 2022-2023 eğitim-öğretim yılında da devam ettiğini, geleneksel hale getirmeyi planladıkları Rektör-Öğrenci Buluşmalarında öğrencilerimizi dinleyerek onların taleplerini hayata geçirmek adına Dilek-Şikâyet Komisyonu kurduklarını, komisyonun hızlı bir şekilde çalışmalarına başlayarak öğrencilerin taleplerini imkânlar doğrultusunda hayata geçirmeye çalıştıklarını kaydeden Rektör Demir, bu uygulama ile öğrencilerin kampüsü daha aktif kullanmaya başladıklarını ayrıca bu durumun öğrencilerin kütüphane kullanım oranını da artırdığını vurguladı.

 

"Geleceğe donanımlı ve alanında uzman bireyler olarak yetiştirmek en büyük hedefimiz"

Rektör Demir, "Tek bir çatı altında birleştirdiğimiz enstitülerimizde lisansüstü eğitim fırsatları ile öğrencilerimize dünyanın kapılarını açtık. 690 olan öğrenci sayımızı 3 bin 987’e ulaştırdık. Uluslararası uyruklu 25 farklı ülkeden 221 öğrenciyle dünyanın tüm renklerini bir arada barındırdık, kültürümüzü dünyaya tanıttık." dedi.

Rektör Demir, öğrencilere daha nitelikli ve kaliteli bir eğitim vererek onları geleceğe donanımlı ve alanında uzman bireyler olarak yetiştirmenin en büyük hedefleri olduğunu, bunun için yeni bölüm açılması ve öğrenci alınmasına yönelik tekliflerin sürekli güncellendiğini, akademik birim sayılarının arttırılarak fakülte sayısının 10’a ulaştığını kaydetti.

"Batman’a ve Üniversitemize Tıp Fakültesi kazandırmak için çalışmalar hızla devam ediyor"

Diş Hekimliği Fakültesine öğrenci alımının sağlanabilmesi için gerekli alt yapıların hazırlandığını dile getiren Rektör Demir, ilimize ve Batman Üniversitesine Tıp Fakültesini kazandırmak için de çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

Batman Üniversitesi Yayınevi tarafından toplam 6 kitabın yayımlandığını ve baskı sayısının 8 bin 500’e ulaştığını anlatan Rektör Demir, yapılan akademik çalışmaların bilim dünyasına katkı sağlaması için hızla alana kazandırıldığını söyledi.

2007 yılında kurulan Batman Üniversitesinin son dönemde başarılı bir ivme yakaladığını dile getiren Rektör Demir, üniversitenin daha iyi yerlere gelmesi için özveriyle çalışan tüm akademik ve idari personele teşekkür etti.

Rektör Demir’in konuşmasının ardından birim akademik kurul toplantılarına geçildi.
Bu haber 288 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Bölge Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI