Bugun...DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI ÜLSEN: SİYASETTE AMACIMIZ PROBLEMLERE ÇÖZÜM. ONUN İÇİN VARIZ!..

Gazetemiz Güneydoğu Günceli ziyaret eden DEVA PARTİSİ heyetiyle Genel Yayın Yönetmenimizle ülkenin meseleleri konulu görüştü, istişarelerde bulundu.

facebook-paylas
Güncelleme: 25-09-2022 14:04:33 Tarih: 25-09-2022 12:57

 DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI ÜLSEN: SİYASETTE AMACIMIZ PROBLEMLERE ÇÖZÜM. ONUN İÇİN VARIZ!..

DEVA PARTİSİ Il Başkanı Avukat Cihan Ülsen, Genel Başkan Başdanışmanı MKYK Üyesi Ali İhsan Merdanoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoglu ve Kurucular Kurulu Üyesi Prof. Dr. İhsan Günaydın' dan oluşan heyeti, Yayın Yönetmenimiz M.Zeki Özer, Güneydoğu Güncel Gazetesi Haber Merkezi'nde karşıladı.

Samimî geçen ortamda MKYK Üyesi Ali İhsan Merdanoğlu, güncel siyasetin üstünde memleket meselelerinin ele alınması için çaba harcadıklarını belirtti:

DEVA olarak amacımız, siyasette ve ekonomide devasa hale gelen, gittikçe içinden çıkılmaz hale getirilen ortamda, bu insanımıza reva görülen fakirliği ortadan kaldırmak, insana insanca hayat sunmak, onları yoksullukla imtihan etmek, yolsuzluk-talan- kayırma düzenine son vermek için ortaya çıkan, bunu somut biçimde ülke geneline hak, hukuk, adalet üçgeninde toplumun her kesimine yaymaktır.

DEVA PARTİSİ, bu ihtiyaçtan doğdu, farklı çözümlerle ekonomik baskı altında inim inim inleyen insanımızı, bu dışa ve belli çevrelere bağlı, bağımlı anlayıştan kurtarmak, ülke ve dünya gerçekçiliğiyle bağdaşır siyasetle dengeleri sağlama derdimiz vardır. 

Genel Başkan Yardımcısı Çevre ve Doğadan Sorumlu  Evrim Rızvanoğlu, DEVA PARTISI' nin  tarafını ülke insanına hizmet olarak belirleyen basın kuruluşlarını Diyarbakır genelinde, ülke sathında ziyaret ederek, özgür ve tarafsız basınla köprü kurmaktan duydukları memnuniyeti ifade etti.

DEVA PARTİSİ Kurucular Kurulu Üyesi Prof. Dr. İhsan Günaydın, Güneydoğu' da ziyaretlerden memnuniyet duyduklarını belirtti:

DEVA, Diyarbakır'da başarı grafiği yükselen partimiz. Her yerde konuşulan partilerin başın da gelen DEVA, toplumun beklentilerini karşılamak için projeleriyle vardır. Güneydoğu'da ve Türkiye'de Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan, fikirleri ve politik deneyim ile geliştirdiği stratejiyle partimiz DEVA'da tecrübeli bir kadro oluşturdu. Tek amacımız, gayemiz bilimsel siyaseti sosyolojik verilerle değerlendirip ülke meselelerini reel olarak değerlendirip, ekonomide çöküşün önüne geçmek, enflasyonist baskıyla geliştirilen sistemde  çalışanın köle konumuna getirilen insanımıza kurtuluş reçetesini doktorun hastaya verdiği ilaç reçetesi gibi siyasî alanda reçetesini DEVA verecektir. Biz, seçimlere bu duyarlılıkla hazırlanıyoruz, hazırlanmaktayız. DEVA ve Ittifak bileşenlerine hakareti Zillet ifadesinin sınırlarını aşan Cumhur Ittifakı, seçim sandığında gerekli cevabı alacaktır. Bizi kökü dışarda dalları ıçerde gösterenler, birliktelik içindeyken iyiydik, yanlışları gösterince kötü olduk. BOP, neyin sembolü? Öncelikle bu açıklanmalı. Halk, gerçekler örtbas edilince artık Her şeyin farkındadır.

DEVA İl Başkanı Avukat Cihan Ülsen, "Hak ve hukuk olmadıkça, adil paylaşımla millî gelir, vatandaşa yansıtılmadıkça, hamasî nutuklarla karanlık hale gelen geleceği, her tarafı kırık hale gelen AK Parti ampülünün aydınlatması mümkün değildir"  diyerek, partisinin Diyarbakır'da istenilen oy oranına sahip olduğunu, üye kayıtlarının bunu gösterdiğini, herkesime seslendiklerini söyledi:

" Hakkı ve hakikatı sahibine, ehline teslim etmedikçe, mevcut sistemle fakirleştirilen halk, açlık sınırının çok çok altında yaşamaya ve susturulmaya mahkûm kılındı. Bundan şikayet eden vatan haini, bölücü, ihanetçi gösterildi. Bu ülke toprağının bağrından  çıkan Millet Ittifakı, kurdukları 50+1 oranına vardıkça, altılı masaya hakaretin bini bir para. Biz DEVA olarak çözümün bu fakiri muhtaç, zengini söz sahibi hâline getiren çarpık ekonomi sisteminin ülkeyi başka ülkelere mahkûm kıldıkça, çocuklarımız, torunlarımız borçlu doğacak, torunlarımızın çocuklarına bu borç miras kalacaktır. Biz AK Parti'nin ' Biz gidersek ülke batar' sözünün doğru olmadığını, onlar giderse ülkenin büyük yıkımlardan kurtulacağını belirtiyoruz."

Gazetemiz Yayın Yönetmeni Mehmet Zeki Òzer, bağımsız ve tarafsız yayıncılık ilkesiyle hareket ettiklerini belirterek, yandaş ve candaş olmadan, Yayın Politikası geliştirdiklerini, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi:

" Demokratik haklardan biri de parti kurarak, hükümete gelme yoluyla ülkeyi yönetme, her parti gibi DEVA Partisi'nin de hakkıdır. Zillet ithamını, hakaret kabul ediyoruz. Umuyoruz ki her seçmen,   ifrata ve tefride sapmadan demokratik tercihini sandığa yansıtır. Ziyaretinizden duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek istiyoruz. Bu demokratik yarışta her partiye olduğu gibi, DEVA'ya başarılar diliyoruz.

Sohbet sonrası DEVA Heyeti, Gazetemiz Güneydoğu Güncel'in her partiye eşit mesafeli yayıncılık anlayışını takdir ettiklerini belirterek, çok farklı düşünceye mensup köşe yazarlarının bunun göstergesi olduğu belirtti.
Bu haber 962 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Diyarbakır Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI