Bugun...Diyarbakır’ın yerel markası SİMDO, hedef büyüttü…

Diyarbakır’ın yerelde markası olan SİMDO, 10 şubesi ve 60 çalışanı ile 2000 yılından bu yana hijyenik ortamlarda dondurma imalatı ve satışını yapıyor. 35 dondurma çeşidi ile müşterilerine hizmet veren SİMDO, 5 yıldan bu yana da Baklava üretimine başladı. Patentlerinden dolayı sürekli çok ciddi denetimlerle üretim yapan SİMDO’nun, Diyarbakır’da bilinirliği bazı merkez ilçelerde yüzde 92 düzeyinde bulunuyor.

facebook-paylas
Tarih: 16-08-2021 19:14

Diyarbakır’ın yerel markası SİMDO, hedef büyüttü…

SİMDO Firmasının sahibi Ecz. Cengiz Erol, amaçlarının kapasitelerini arttırarak, ulusal bir marka olmayı hedeflediklerini belirterek, “Akademik bir üretim planı uyguluyoruz. Üretimimizin her aşaması devamlı Tarım İl Müdürlüğü tarafından kontrol altındadır. Patentlerimizden ötürü çok ciddi denetimlerle üretim yapıyoruz” dedi.

İMALATHANE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNE TAŞINACAK

Bu yıl Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınarak, düşüncelerini hayata geçirmeye çabaladıklarının altını çizen Erol, “Asıl mesleğimden ötürü sağlığa zarar verecek her husustan kaçınarak üretimimizi her gün daha modern seviyelere yükseltmeye çalışıyoruz. Bu yıl İmalat yerimizi organize sanayiine taşıyarak, bu düşüncelerimizi hayata geçirmeye çabalıyoruz” ifadelerini kullandı.

SİMDO Firması sahibi Ecz. Cengiz Erol, hedeflerini, amaçlarını ve bundan sonra yapacaklarını Güneydoğu Güncel Gazetesine anlattı.

 “SİMDO 2000 YILINDA HAYATA GEÇİRİLDİ”

SİMDO ne zaman faaliyete başladı, SİMDO’nın açılımı ne?

SİMDO olarak Diyarbakır’da 2000 yılından beri çalışmaktayız. Önce simit yapıp satıyorduk. Daha sonra dondurma da üretmeye başlayınca Simit’ten gelen çağrışımla SİMDO markasını aldık ve tescilledik. 2004 yılından itibaren sadece dondurma imalatı ve satışını yapmaktayız.

“DİYARBAKIR’DA BİLİNİRLİLİĞİMİZ YÜZDE 92 DÜZEYİNDE”

Hedefiniz neydi? Hedeflediğiniz noktaya ulaştınız mı?

Dondurma üretimine başladığımız ilk günlerde hedefimiz önce yerelde bir marka oluşturmak daha sonra da ulusal ve uluslararası alana taşımaktı. Şimdilerde şehrimizin on ayrı noktasında ürünlerimizin satışını gerçekleştiriyoruz ve bu anlamda ilk hedefimizi gerçekleştirdiğimizi söyleyebiliriz. Yaptığımız anketlerde de bu sonucu çok net görebiliyoruz. Şehrimizde bilinirliğimiz bazı merkez ilçelerde yüzde 92 düzeyindedir.

Diyarbakır'da kaç şubeniz var? Bu şubelerde kaç kişi istihdam ediliyor?  Şube sayısını artırmayı hedefliyor musunuz?

Şimdilerde bahsettiğim gibi 10-12 noktada satış yapıyoruz. Buralarda sezonda 60 kişiye kadar arkadaş istihdam ediyoruz. Bu sayı kışın haliyle düşmektedir.

SİMDO bünyesinde kaç çeşit dondurma çeşidi var?

“35 DONDURMA ÇEŞİDİMİZ VAR”

Dondurmada 35’e yakın çeşidimiz bulunmakta. Her an yeni ürün çalışmalarımız devam etmektedir.

“5 YIL ÖNCE BAKLAVA ÜRETİMİNE BAŞLADIK”

Beş yıl önce baklava üretimi ve satışına da başladık. Ve bunda da gayet iyi geri dönüşler almaktayız. Bu sene ise ekler çalışmamız başladı. Bu ürünümüzden de çok umutluyuz. Kış günlerinde dükkanlarımızı aktif olarak çalıştırabilmek için yeni ürünlerimize çok büyük önem veriyoruz.

SİMDO Diyarbakır'da bir marka oldu mu? Markalaşmayı tam anlamıyla yaptınız mı?

YERELDE CİDDİ BİR MARKA OLDUK; ULUSAL MARKA İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

“Yerelde bahsettiğim gibi ciddi bir marka olduğumuzu söyleyebilirim. Ama ulusal bir marka için önümüzde çalışmamız gereken bir zaman dilimi var”

Dondurma tüketicilerinin sizinle ilgili olumlu ya da olumsuz (eksik) tepkileri var mı?

“ÜRETİMİMİZİN HER AŞAMASI KONTROL ALTINDA”

Dondurma tüketilmesi çok keyif veren bir ürün. Bizler gerçekten akademik bir üretim planı uyguluyoruz. Üretimimizin her aşaması devamlı Tarım il müdürlüğü tarafından kontrol altındadır. Patentlerimizden ötürü çok ciddi denetimlerle üretim yapıyoruz. Tüketicilerimize layık olmak adına her gün çok daha kalitemizi arttırarak çalışıyoruz. Müşterilerimizin bundan emin olmasını istiyoruz.

Dondurma tüketicisine mesajınız ya da önerileriniz olacak mı?

“MÜŞTERİLERİMİZ BATI İLLERİNDE DE ŞUBE AÇMAMIZI ÖNERİYORLAR”

Bizden müşterilerimizin en büyük talebi batı illerinde de şubeler açmamız. Kapasitemizi arttırıp bu talebi yerine getirmeye ve ulusal bir marka olmaya çalışıyoruz. Bir husus da fiyat konusu. Bizim dondurma kalitemizde olan dondurma fiyatı Türkiye’nin başka firmalarında 90-200 TL bandındadır. Biz elimizden geldiğince makul bir fiyat ile satmaya çalışıyoruz.

“İMALATHANEMİZİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNE TAŞIYACAĞIZ”

Asıl mesleğimden ötürü sağlığa zarar verecek her husustan kaçınarak üretimimizi her gün daha modern seviyelere yükseltmeye çalışıyoruz. Bu sene organize sanayiine taşınıp bu düşüncelerimizi hayata geçirmeye çabalıyoruz”

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi
Bu haber 4636 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Diyarbakır Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI