Bugun...


Ak parti Diyarbakır il başkanı Aydın Kürt seçmene CHP zihniyeti hatırlatması
Tarih: 26-05-2023 01:22:35 Güncelleme: 26-05-2023 01:22:35 + -


Diyarbakır Ak parti il başkanı Muhammet Şerif Aydın 28 Mayısta yapılacak cumhurbaşkanı seçimi ile ilgi yazılı bir açıklama yaparak, CHP zihniyetin yaptığı inkâr ve ret politikası seçmene hatırlatarak sandığa gittiğiniz ona göre oyunuzu kulanın.

facebook-paylas
Tarih: 26-05-2023 01:22

Ak parti Diyarbakır il başkanı Aydın Kürt seçmene CHP zihniyeti hatırlatması

Açıklama da şu konulara değindi  Bu Pazar yapılacak seçimde oy kullanmaya giderken lütfen UNUTMAYINIZ.

CHP zihniyeti demek, Red-İnkar ve Asimilasyon demektir. CHP zihniyeti demek; Dersim Katliamı demektir, Zilan Katliamı demektir.

Kürtlerle ilgili bütün kötülüklerin bir numaralı sebebi ve dahi sanığı CHP zihniyetidir.

Biz Kürtlerin; dilini yasaklayan, müziğini susturan bizatihi CHP’dir.

İktidara geldikten sonra her biri devrim niteliğinde olan adımlar ve mücadelesiyle, CHP’nin bütün bu zulümlerine Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından son verilmiştir.

TRT Kürdi’den, Okullarda seçmeli Kürtçe ders eğitimine, Cezaevlerinde Kürtçe konuşabilme serbestisinden Üniversitelerde Kürdoloji enstitülerine, Kürtçe radyo kanallarından Kürtçe Seçim propagandasına kadar Kürtlerle ilgili tüm olumlu adımlar sizlerin desteği ve Sayın Cumhurbaşkanımızın gayreti ile başarılmıştır.

İşin acı tarafı da, bütün bunların; CHP’nin engellemelerine, provakasyonlarına ve karşı çıkmalarına rağmen başarılmış olmasıdır.

Kürtlerin demokratik hakları ve beklentileri ile ilgili adımlar bir bir atılırken, engel olmaya çalışan hep CHP olmuştur. Meclis görüşmelerinde provakasyonlarla karşı çıkan hep CHP olmuştur. Biz Kürtlerle ilgili yapılan tüm Anayasal ve Yasal olumlu adımları, Mahkemelerde kapı kapı dolaşarak iptal etmeye çalışan hep CHP olmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımız, “Kürt Meselesi benim meselemdir ve bunu çözeceğiz” deyip Çözüm Sürecini başlattığında CHP’liler ve Kılıçdaroğlu, onu “Vatana ihanet” ile suçluyorlardı. Kürtçe müzikleri serbest hale getirip, Kürtçe devlet televizyonu ve Kürdoloji bölümleri açtı diye CHP’liler ve Kılıçdaroğlu, Sayın Erdoğan’ı “Ülkeyi bölmekle” suçluyorlardı.

Bugün de arsızca hayasızca; oylarınızı CHP’ye peşkeş çekmeye çalışan HDP’nin üst tabakasına kümelenmiş, marjinal Türk solunun eliyle sizlerden destek almaya çalışıyorlar.

HDP’yi ele geçiren, kim olduğu belli olmayan, Kürtleri Masalara meze ettiren, Kürt bile olmayan Eş Başkanları ve Milletvekillerini yıllardır seçmenlerine dayatan, Kürt gençlerinin kanı üzerinden kendilerine saltanat oluşturan kişilere daha fazla fırsat vermeyin, daha fazla boyun eğmeyin.

14 MAYISTA YAPILAN SEÇİMDE BİZE VERDİĞİNİZ DESTEĞİ DE, BİZE VERDİĞİNİZ MESAJI DA ALDIK KABUL ETTİK.

28 Mayıs Seçimlerinden sonra önümüzdeki dönemde, Sayın Cumhurbaşkanımızın 14 Nisan’da Diyarbakır’da yapmış olduğu çağrı doğrultusunda; Tüm Ülkeyi kucaklayan, Yeni, Demokratik ve Sivil bir Anayasa için hep beraber çalışmalara başlayacağız.

Unutmayınız ki CHP için Kürtler sadece birer oy pusulasından ibarettir. CHP’nin demokrasi, Özgürlükler ve Kürtlerle ilgili düşünceleri hiç bir zaman değişmemiştir ve hiç bir zaman da değişmeyecektir.

Lütfen oylarınız; sizleri önemseyen, sizler için çabalayan ve sizlerin çocuklarına gelişmiş kalkınmış ve huzurlu şehirler bırakmak isteyenlerden yana olsun.
Bu haber 1013 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Diyarbakır Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
YUKARI