Bugun...Fesih Bozan VATANDAŞ YOKSULLAŞMIŞTIR

STK ve HİB 7. Bölge Başkanı ve Batman İl Sorumlusu Fesih Bozan yaptığı basın açıklamasında Ak Parti iktidarına ve yöneticilerine ağır ithamlarda bulundu.

facebook-paylas
Güncelleme: 25-09-2022 17:57:49 Tarih: 25-09-2022 17:12

Fesih Bozan VATANDAŞ YOKSULLAŞMIŞTIR

STK ve HİB 7. Bölge Başkanı ve Batman İl Sorumlusu Fesih Bozan yaptığı basın açıklamasında Ak Parti iktidarını hedef alarak Ak Parti hükümetine ve yöneticilerine ağır ithamlarda bulundu

"Akp iktidarının, beceriksiz yönetimi yüzünden, 84 Milyon ülke nüfusumuzun büyük çoğunluğu artık dar gelirli haline velmiştir."

Fesih Bozan yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi .

Ülke ve millet olarak hem içerde hem dışarda ciddi siyasi ve ekonomik sıkıntılar yaşıyoruz.

Akp iktidarının, beceriksiz yönetimi yüzünden, 84 Milyon ülke nüfusumuzun büyük çoğunluğu artık dar gelirli haline velmiştir. 

Bu dar gelirli vatandaşlarımız, gerçek rakamları yüzde 150-300 lerde olan enflasyonun altında, inim inim inlerken ve her gün gelen zamlar, vatandaşımızı silindir gibi ezerken, Akp iktidari ve bileşenleri, hiç sıkılmadan ve vatandaşın aklıyla alay ederek, Tuik: "Türkiye ekonomisinin ikinci çeyrekte yüzde 7,6 büyüdüğünü" açıkladı. 

VATANDAŞ DEĞİL, İKTİDAR SAHİPLERİ VE YANDAŞLARI BÜYÜMÜŞTÜR

Eğer ekonomi gerçekten büyümüş olsa, bu büyüme milletin refah seviyesi ve alım gücünün yükselmesine, işsiz sayısının azalması olarak vatandaşa yansıması gerekiyor idi. Peki öyle mi? Maalesef öyle değil.

Ama ekonominin büyüdüğü doğrudur, Ama bu büyüme, vatandaşın ekonomisi ve cebindeki parası değildir. 

Bu büyüme, "iktidar sahipleri, şakşakçı yandaşları ve bir avuç sermaye sahiblerinin büyümesi yani daha çok zenginleşmesinde olmuştur" diyebiliriz.

ERDOĞAN HAYAL SATIYOR 

İktidar pembe tablolar çizse de, elbette vatandaşlarımız, ekonomide büyüme olup olmadığını daha iyi biliyor. Cebindeki parayla, geçen sene ne aldığını ve bugün ne alabildiğini en iyi şekilde biliyor ve hergün bire bir kendisi yaşıyor.

Erdoğan'nın zaman zaman konuşmalarında bahsettiği, 2023 ve 2053 yılları için ortaya koyduğu veya koyacağı vizyona, anlattıkları hayal dünyasına ve verdiği umutlara artık kimse inanmıyor. Laf, hamasi nutuklar ve hayal dünyasıyla, milletin karnı doymuyor.

VAATLER GERCEKLEŞMİYOR

Sadece bir iki örnek: Cumhurbaşkanı Erdoğan, partsinin 2011 beyannamesinde 2023 için kişi başı milli gelir hedefini 25 bin dolar olarak koydu. AKP’nin aynı hedefi 2014-2018 dönemini kapsayan 10. Kalkınma Planı’na da girdi. Ancak gelinen noktada Erdoğan, 9 bin 500 dolarlık kişi başı milli gelirle övünüyor. 

Yine, "dolar 3'e çıkmaz 4'e çıkmaz 5'e çıkmaz 6-7-8-9-10'a çıkmaz, dolara güvenmeyin TL'ye güvenin" diyordu. Ne oldu? Bugün dolar 18.400 TL. Bırakın vatandaşın TL'ye güvenmesini, "KUR KORUMA" sistemini getirerek kendileri TL'ye güvenmez hale geldi.

Dolaysıyla, hangi sözleri-vaadlerini yerine getirebilmişler ki, 2023 hedeflerini yerine getirsinler.

MİSYONUNUZDAN, VİZYONUNUZU GÖRÜYORUZ 

Millet, 2023- 2053 yılı vizyonunuza değil, 20 yıllık iktidarınıza, sizin bugünkü misyonunuza bakıyor. O da, enflasyon-kur-faiz-borç sarmalıyla oluşan hayat pahalılığı, ekonomik durgunluk, işsizlik, umutsuzluk ve yarına olan güvensizlikten başkası değildir.

Ekonomist olduğunun iddia eden Erdoğanin yönettiği Türkiye'de, 

Esnaf sattığını yerine koyamaz,

Yatırımcı önünü göremediği için göremediği için yatırım yapamaz,

Çiftçi, gübre ve ilaç alamaz, 

Emekli, pazar ve markete gidemez hale gelmiştir.

ÇARE VARDIR, CARE SAADET PARTİSİ PROGRAM VE KADROLARIDIR

Değerli Halkımız,

Bütün bu olumsuzluklara rağmen umutsuz olmayınız. Çare vardır ve çare Saadet Partisidir.

Saadet Partisi'nin üretim-istihdam-ihracata dayalı, israf ve savurganlığa karşı olan program ve kadrolarıdır.

Yapılacak ilk seçimde, Saadet Partisi'nin kadrolarına tam yetkiyi verirseniz, iktidar sahipleri ve yandaşlarından yana olan bu tablo, en kısa sürede, halkın lehine değişecek ve yaşanabilir adil bir Türkiye'yi hep beraber inşa etmiş olacağız. 

 

 
Editör: Yasin Güler

Bu haber 841 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Diyarbakır Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI