Bugun...Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu’ndan, Devlet Bahçeli’ye Süleyman Soylu mesajı

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kamu yöneticileri, ismen ve lafzen “Devlet”e değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve aziz milletimize karşı sorumludur.

facebook-paylas
Tarih: 27-09-2023 01:02

Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu’ndan, Devlet Bahçeli’ye Süleyman Soylu mesajı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP Lideri Bahçeli’nin son dönemde Süleyman Soylu’ya verdiği destek mesajı ve Soylu’nun da cevap vermesi ile gelişen gündeme dair, bir video mesajla açıklamalarda bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Anayasımızın öngördüğü şekliyle demokratik bir hukuk devletidir. Demokratik hukuk devletinde kamu yönetimini üstlenen herkes geçmişine siyasi aidiyetine bakılmaksızın hukuk önünde mutlak anlamda sorumludur ve ilişkileriyle eylemleriyle şeffaflık içinde olmak zorundadır. Şeffaflık ilkesi demokratik hukuk devletının en temel ilkesidir. Son yedi yıldır ülkemızde birçok alanda kayıt dışı ilişkiler ağı ortaya çıkmıştır. Ekonomik alanda yolsuzluklar üzerinden kayıt dışı bir ekonomik alan oluşmuş ve fakiri daha fakir, zengini daha zengin yapan vahşi bir servet transferi yaşanmıştır. Hukukta kayıt dışı hukuk ilişkileri çerçevesinde hala Sinan Ateş olayının failleri gerçek anlamda yargı önüne çıkarılmamıştır.

Türkiye’de bugün eşkiya sokaga inmiş durumdadır.

Son günlerde bütün kamuoyunu meşgül eden İstanbul’daki, Ankara’daki sokaklardan uluslararası çetelere kadar uzanan bir kayıt dışı devlet otoritesi kullanım alanı söz konusudur. Devlet otoritesini kullanan kim olursa olsun, ilişkileri konsunda şeffaf ve hukuk içerisinde kalmak zorundadır. Türkiye’de bugün eşkiya sokaga inmiş durumdadır. Vatandaşlarımız aynen yetmişli yılllarda oldugu gıbı öldürülme korkusuyla sokağa çıkakamamakta, belli bir saatten sonra sokaklar ıssızlaşmakta ve neredeyse sokak çetelerine terkedilmektedir. Öte yandan uluslararası çeteler mafya hesaplaşmalarını Türkiye üzerinden yaparken, Türk mafyası da hesaplasmasını Atina sokaklarında, Roma sokaklarında yapmaktadır. Bir anlamda uyuşturucu ticareti ve birçok rant alanında Türkiye, hem mafyatİk örgütleri ithal ediyor hem de mafyatik örgüt ihrac eder durumdadır.

Son dönemde özellikle belli suç örgütlerine yapılan operasyonlar dolayısıyla anlaşılan o ki bazı çevreler rahatsız olmaktadır.

Sadece kokain alanında Türkiye Cumhuriyeti üzerinden yapılan ticaretin 100 milyar doları bulduğu uluslararası kaynaklarda zikredilmektedir. Degerli vatandaşlarım, bu şartlar altında Türkiye Cumhuriyeti’nde kamu görevi üstlenen herkes en küçük sokak çetesinden en geniş kapsamlı uluslararası çetelere karşı mücadele etmek zorundadır. Bugün malesef birçok bakanımızın adı bilinmezken mafya çetelerinin adları, liderlerinin adları hergün basında yer almaktadır. Bu durum karşısında kamu yönetiminde bulunan iktidar hiçbir şekilde sessiz kalamaz. Son dönemde özellikle belli suç örgütlerine yapılan operasyonlar dolayısıyla anlaşılan o ki bazı çevreler rahatsız olmaktadır. Burada Türkiye Cumhuriyeti’nde Başbakanlık görevini ifa etme şerefine nail olmus bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak çetelere karşı mücadele eden bütün kamu yöneticilerine, yetkililerıne, emniyet birimlerimize seslenmek istiyorum; sokaklardan havaalanlarımıza, limanlarımıza kadar Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyin kadar herbır santimetresinde kamu düzenini korumak eşkiyanın hakimiyeti altında gördüğündekı yerlerdeki silahlı çatısmaları engellemek ve Türkiye’yi gercek anlamda demokratik hukuk devletı yapmak sizin görevinizdir. Bu çerçevede yürütülen operasyonlara her anlamıyla ve hedefleri açık ve şeffaf bir şekilde paylaşılmak uzere destek verıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kamu yöneticileri, ismen va lafsen devete degıl Turkıye Cumhurıyetı Devletine sadık ve Türkıye Cumhurıyeti Devletinin görevlileridir.

Türkıye Cumhuriyeti Devletinin uluslararası itibarını uluslararası mafya çetelerinden, ulusal düzenini ve milli düzenini de sokak çetelerinden arındırınız. Unutmayınız bu yönde atacağınız her adımda asla sahipsiz degilsiniz.

Hepimizin asli görevı demokratık hukuk devletinin gereği olarak temiz siyaseti toplumun her alanına yaymak, hukuku gerçek anlamda yaşanır kılmak ve her bir vatandaşımızın güven içinde sokağa çıkabildiği asayişiı sağlama görevidir. Biz Türkıye Büyük Millet Meclisi’ndeki Milletvekillerimizle, gurubumuzla her zaman Türkiye’yi çeteden temizlemeye azmetmıs kim olursa olsun onları desteklemeye devam edeceğiz ve onlara çağrımızda açık olacaktır. Bu suç örgütlerinin sokataki piyonlarına değil, nereye uzanırsa uzansın kökenine kadar gidiniz ve Türkıye Cumhuriyeti Devletinin uluslararası itibarını, uluslararası mafya cetelerinden, ulusal düzenini milli düzenini de sokak çetelerinden arındırınız. Unutmayınız bu yönde atacağınız her adımda asla sahipsiz degilsiniz. Türkıye Cumhuriyeti Devleti, bir demokratik hukuk devleti olarak her zaman var olacaktır ve biz aziz milletimize seslenerek ifade ediyorum; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kamu duzeni bağlamında sahipsiz olmadığını vurguluyorum.
Bu haber 795 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Güncel Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI