Bugun...MGD Diyarbakır'da Kuruldu: Gazze'ye Destek İçin Basın Açıklaması

MGD Diyarbakır İl Başkanı Yusuf Şeker: "Hükümetimizden Ciddi Adımlar Bekliyoruz"

facebook-paylas
Güncelleme: 02-06-2024 16:01:58 Tarih: 02-06-2024 15:58

MGD Diyarbakır'da Kuruldu: Gazze'ye Destek İçin Basın Açıklaması

 

 

Yasin GÜLER - Millî Gençlik Derneği’nin (MGD) Diyarbakır şubesi, MGD Diyarbakır İl Başkanı Yusuf Şeker, MGD İl Başkan Yardımcısı İsmail Eraslan ve Ali İhsan Akyıl’ın katılımıyla açıldı. Yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Kıymetli Basın Mensupları, Aziz Milletimizin Güzide Evlatları;

Hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyoruz. Bugün burada son yüzyılın en büyük katliamının yaşandığı Gazze’ye desteğimizi haykırmak için buradayız. Filistin’de, dünyanın gözüne baka baka Müslüman kardeşlerimiz katledilirken sus pus olanlara kendinize gelin diye seslenmek üzere toplandık. Malumunuz olduğu üzere 7 Ekim’den bu yana zalim ve katil Siyonist rejim, kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden katliam politikalarını her geçen gün artırmaktadır. En son BM’nin güvenli olarak kabul ettiği kampına sığınan masum sivilleri bile dünyanın gözü önünde acımasızca katlettiler. Bu durum, vicdan sahibi olan bütün insanları derinden yaralamıştır. Katil terör devletinin bu denli pervasızca hareketlerinin en büyük sebebi ise dünya liderlerinin, özellikle de İslam âleminin sessiz kalmasıdır.

Millî Gençlik olarak bizler bu durumu kabullenemiyoruz ve hükümetimizin artık ciddi adımlar atmasını bekliyoruz. Mazlumun yanında, zalimin karşısında durarak şanlı bir tarih yazan ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu şerefli tarihe kara leke sürdürmemek için, torunlarımıza dedelerimiz Filistin’de kardeşlerine katliam yapılırken hiçbir şey yapmadılar dedirtmemek için ve en önemlisi Allah’ın rızası için artık ciddi adımlar atılması gerektiğini ifade ediyoruz. Filistin’in onurlu direnişini görmeyenler, duymayanlar, bu onurlu direnişi yapan Hamas’a terör örgütü diyebilecek kadar alçalıyorlar. Katliam yapan Siyonist terör devleti ile ilişkilerin normalleşmesini isteyenleri, o kadar insan katliama maruz kalırken ticaretin bu durumun içerisinde olmaması gerektiğini, 6 satıp bir almanın ne kadar ahlaklı olduğunu düşünenleri milletimizin vicdanına havale ediyoruz.

Aziz Milletimizin Evlatları, Kudüs Sevdalıları;

Burada bu konuşmaları yaparken bizler altı boş olan kısır konuşmalar, protestolar yapmıyoruz. Biz yapılabilecek olan ama yapılmayanları gündeme getiriyoruz. Bizlere zaman zaman soruluyor peki ne yapılabilir? İşte şimdi hükümetimize, devletimize ve Sayın Cumhurbaşkanımıza seslenerek yapılabileceklerle ilgili taleplerimizi ifade ediyoruz:

İlk olarak, İsrail’in diplomatları istenmeyen adam ilan edilmeli ve ülkeden gönderilmelidir. İsrail ile ilişkilerin tamamen kesilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca, sosyal medyada Türkçe konuşan ve Gazze’de savaşa katılan kişilerin vatandaşlıktan çıkarılması talep edilmektedir. İsrail menşeli ürünlerin Türkiye’ye girişinin engellenmesi, Kürecik Radar Üssü’nün kapatılması ve İncirlik Üssü’nün kapatılması da taleplerimiz arasında yer almaktadır.

İsrail’in içinde bulunduğu uluslararası kuruluşlardan çıkarılması için girişimlerde bulunulmalıdır. Eğer bu sağlanamazsa, Türkiye’nin bu kuruluşlardan çekilmesi gerekmektedir. Kudüs’e gitmek isteyen Türk vatandaşlarının vize almak için haftalarca uğraşırken, İsrail vatandaşlarının Türkiye’ye vizesiz girmesi engellenmelidir. Oluşturulacak bir milletvekili grubu, Refah Sınır Kapısı’na giderek Gazzeli kardeşlerimize desteğimizi göstermelidir.

Hükümetimizin terörist devlet olarak tanımladığı İsrail’e maddi manevi destek veren kişi ve kurumlara yaptırımlar uygulanmalıdır. Merhum liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 1997 yılında yaptığı gibi, Türk Silahlı Kuvvetleri öncülüğünde Filistin’e acilen barış gücü gönderilmelidir. İsrail, yalnızca güçten anlar. Filistin’deki kardeşlerimiz katliama maruz kalırken, sözde normalleşme anlaşmalarının tek taraflı olarak tamamının iptal edildiği kamuoyuna ilan edilmelidir.

Selam olsun, şanlı direnişi devam ettirenlere

Selam olsun, zalimlere karşı anladığı dilden konuşanlara

Selam olsun, cennetteki makamlarına koşanlara

Selam olsun, Kudüs’te Mescid-i Aksa için her şeyini feda edenlere

Selam olsun, Hamas’a, Kassam Tugayları’na

Yazıklar olsun, Gazze’de on binlerce masum insan katledilirken kılını dahi kıpırdatmayanlara...
Bu haber 1678 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Diyarbakır Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI