finans haberleri
Bugun...Saadet Partili Ergin: “Her Parti Kendisi Adına Çalışıyor”

Saadet Partisi İl Başkanı Abdurrahman Ergin, gündeme dair haftalık basın açıklamasında her partinin seçim meydanlarında birbirinin rakibi olduğunu belirtti.

facebook-paylas
Tarih: 20-06-2022 00:01

Saadet Partili Ergin: “Her Parti Kendisi Adına Çalışıyor”

Cumhur Ittifakı'nın etkisinde kalan kimilerinin "  Dığer partilerle ne alakanız var?" Sorusuyla karşılaştıklarına  değindi: " Siyaset meydanında her parti iktidar olmayı hedefler, iktidar ortağı olma şartlarını bekler. SAADET PARTİSİ, hem iktidar hem  bir cok kez iktidar ortağı olmuş partidir. Liderimiz Erbakan Hocamızın Millî Görüş Çizgisi'ne tahammül etmeyen kimi kökü dışarda gövdesi ve dalları ıçerde olan güçler, partilerimizi sık sık kapatmış, yaptıkları darbelerin de sebepleri arasında partimizi göstermiştir.

Saadet Partisi, temiz geçmişiyle ülkeye ve millete hizmetlerde bulunmuş, ülke ekonomik ve sanayi hamleleri başlatan, Ağır Sanayi Ekolü'nün merkezidir.  Gördüğümüz ve duyduğumuz ölçüde her gün milletimizin teveccühünü kazanan, gittikçe milletimizin sahiplendiği Millî Görüş Siyaseti gölgelenmek isteniyor. İttifakı İktidar ortaya çıkardı. Kurallarını kendisi belirliyor. Hiç bir partinin tek başına iktidar olmasının mümkün olmadığı ortamda, siyasî partilerin ittifakı kendileri için millet bekâsı olduğunu ifade eden Cumhur Ittifakı, Millet Ittifakı için akla hayale gelmeyen iftira ve karalama ile oy kaybının önüne geçmek istiyor. Biz Millî Görüş'ün tek temsilcisi olarak, ilkelerimizden taviz vermeden siyasetin içindeyiz. Bizim parti ittifakını yapmakla başka partilerin çizgisine dahil edenler, kendi çizgilerinin nereden nereye geldiğini sorgulamalıdır. Merhûm Liderimiz Necmettin Erbakan'ı terk edenler şimdi birlik mi? Onlar, Millî Görüş Gömleğini çıkaralı yirmi yıldan fazla oldu. Büyüdükleri, siyaseti öğrendikleri, ekmeğini yedikleri  suyunu içtikleri Millî Görüş' ün tam tersi hareket ettiler. Onlar, nimete saygıda kusurun ne olduğunu bilmelidir. İçine düştükleri durumun sebebini izah edemeyenler, faizi kaldıracakken faiz için fetva peşinde koşmasın. Yoksulun, aşa ve ekmeğe muhtaç edilen, çaresiz bırakılan,  açlıkla imtihan edilen sessiz çoğunluğun gür sesiyiz, cağlardan çağlara miras gelen, insanlığın beklediği Millî Nizam'ın, Millî Selamet'in, Refah'ın, Fazlet'in Saadetle bütünleşen takipçileriyiz. Evini, yurdunu terk edenin geçmişi sahiplenmesi akıl kârı değildir. Bütünden kopan parça un ufak oldukça bütün karşısında varlıklı olduğunu savunur, savunma psikolojisini geliştirir.

Biz, diğer partilerle ittifakı çizdiğimiz yol haritasında belirledik. Herkesin kabul ettiği ilkeler bağlayıcıdır. Hiçbir ittifak partisinin oyu, başka parti hanesine geçmez. Her vatandaş verdiği oyun kendi partisine gittiğini bilmelidir. İktidar Partisi, kadrosuyla yok edeceğini sandığı Millî Görüş'ün Saadet şekline tahammül etmemektedir. Biz herkese ve her kesime Adil Düzen'i ve Hakça Paylaşım'ı anlattık, adalet üzerinde durduk, insanlığın kurtuluşunun reçetesisin Millî Gorüş'te olduğuna işaret ettik.

Kendilerini alternatif gösteren, Millî Görüş'ün ekonomi sistemini faizle mayalandıranlar,  istihdamla yoksulluğu ortadan kaldırdığımız fabrikaları satanlar, devletin arazisini, hazine toprağını  özelleştirip yabancı firmalarla kimi holdinglere satanlar, enflasyonun %100'ü aştığı, paranın pul hükmüne dönüştüğü ortamda Millî Görüş'ten oy beklemesin. Zira yirmi yıldır seçimlerdeki % 10 barajıyla insanı kandıranlar, yine "Barajı geçemezler", "Oylarınız başka partilere gider, bu vebaldir, bu günaha ortak olmayın" gibi ipe sapa gelmez ikna metotlarını geliştirip dururlar.

Biz ittifak içinde bir partiyiz, ilkelerimize bağlıyız. Kendileri MHP ve MHP kabul etmezse de BBP ve Doğu Perinçek' in VATAN Partisi ile ittifakları söz konusu. Bizi eleştirenler, aynada kendi sûretini neden görmez?  Biz, ilkeler ve varılan uzlaşmadan tavizkâr davranmadık. Parti Başkanımız Sayın Temel Karamollaoğlu'na karşı iftiraların karşısındayız. "Millet" ifadesinin "Zillet" olarak  telaffuzu, siyasetin çirkin yüzüdür.  Önce bunun için özür dilemesi gerekir, kimilerinin. Biz, batının ve yandaşlarının siyasî emellerine taraf olmadık ve her zaman karşısındayız.  Bizi yok bilenler, varlıklarını inkârda birliktir. Bizi siyasetten hata yapmakla, yanlış içinde bulunmakla suçlayanlar, Millî Görüş'ten farklı mecralara niçin koştu?  Biz ismimizle, flmamızla, bayrağımızla meydanlardayız. Her seçimde devlet hazinesinden yüz milyonlarca destek alanlara karşı biz 20 Yıldır üyelerimizin, Millî Görüş Kuruluşlarımızın desteğiyle, haram para bulaşmamış köylümüzün  esnafımızın aidatıyla varız. Kendi kibirleri ile güç zehirlenmesine uğrayanlar,  nereden nereye geldiklerini bilmelidir. Bu gün Millî Görüş'ün iktidar olmasının önünde başlı başına engel olanlar kendileridir, BOP mensuplarıdır. Halkımız şunu bilmelidir ki altılı masa ilkeler bağlamında söz konusudur. Her parti, aynı zaman içinde seçimde birbirinin rakibidir. Biz fikir siyâseti içinde, ilkeleri belli parametreleri faiz sistemine, haksızlığa, yolsuzluğa, adam kayırmacılığina kapalı, yaptıkları yapacaklarının teminatı olan, beklenen umurların yeniden yeşerme hasretiyle dolu gönüllerin partisiyiz.  SAADET kadrolarının samimî çalışmaları kimleri ürkütuyorsa bellidir.  Biz inancı, düşüncesi ne olursa olsun Adil Düzen içinde herkesin yaşama hakkına saygılı bir çizgiye sahibiz. Allah'ın kuşatıcı isimleri olan Rahman ve Rahim, her insan için, topluluk için geçerlidir.  Bizi kendilerinden görmeyenlere hak veriyoruz. Onlar, Hakk'ın gelmesiyle Batıl'ın safına geçmemelidir. Azıp sapıtmış olma hali karşısında daima sığınacağımız yol, Sırat-ı Müstakiym'dir.  Biz, sadece bizden olmayanları dost edinmezken, iftiralara karşı  aynı kıbleye yönelen, aynı Rabb'e iman edenler olarak, İslam'ın evrensel ilkelerinin olduğunu hatırlatıyoruz.  Adalet, ahlaklı olma, işin ehline verilmesi, insanın emeğine saygı, herkese yaşama hakkı kutsaldır. Siyasetimiz, evrenseldir, dünyayı kuşatmakta, nerede insan varsa sesimiz oraya ulaşmaktayken, gövdeden koparılan dallar kendilerini ağaç kökleri olduğunu bilmesin, bu yanlışlığı yapmasın, hatalara düşmesin."
Bu haber 796 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Diyarbakır Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI