Bugun...Sadrettin Tosunlu Deva partisinde Diyarbakır’da milletvekilliği adaylığını açıkladı

Sedrettin Tosunlu 28.dönem Deva Partisi Diyarbakır Milletvekili adaylığı için bugün başvuru yaptı. Tosunlu Bilinsin ki ben kişi olarak TBMM’ye aday olmadım. İlkelerimizle, temsil ettiğimiz kesimlerin duruşuyla, savunduğumuz değerlerle, halk olarak TBMM’ye adayız

facebook-paylas
Güncelleme: 18-03-2023 20:34:24 Tarih: 18-03-2023 20:15

Sadrettin Tosunlu Deva partisinde Diyarbakır’da milletvekilliği adaylığını açıkladı

Tosunlu. Yaklaşık 2.5 yıl evvel zatıma gösterilen ilgi, ağır bir sorumluluğu üstlenmemize vesîle olmuş, ülkemizin ateş çemberinden geçtiği günlerde DEVA Partisi Kurucu Sur İlçe Başkanı olarak görev almamı sağlamıştır. Süreç içerisinde çelik gibi sağlam bir teşkilât kurup, Sur İlçemizin her sokağında Ali Babacan ve DEVA Partisi isimlerinin duyulmasını sağlamış olmanın haklı gururunu taşıyorum. Dostlarımızın tazyiki, kanaat önderlerimizin teşvikiyle yeni bir sorumluluğun altına göğsümüzü koymamız ihtiyacı hasıl olmuştur. 16 Mart 2023 tarihi itibarıyla 28. Dönem Milletvekilliği aday adayı olmak üzere DEVA Partisi Kurucu Sur İlçe Başkanlığı görevimden ayrılmış bulunmaktayım.

Tosunlu: İlçe Başkanlığım sürecinde; kapılarını, gönüllerini bizlere açan, bizleri bağrına basan Diyarbakır halkına ve yük olmaya değil yük almaya gelen, beraber Sur mahallelerinde, köylerinde, sokaklarında alın teri, ilçe binamızda fikir teri döktüğümüz çok kıymetli Sur İlçe teşkilâtının her bir ferdine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

                                   

Diyarbakır evimiz Sur Kalemiz şiarıyla tüm şehrimizi ve köylerimizi karış karış gezen, sıkılmadık el bırakmayan

DEVA Sur Teşkilatı, kurulduğu günden bu yana üstün gayretleriyle tüm DEVA Partisi teşkilatları arasında en büyük 3. ilçe teşkilatı olmayı başarmış, bizler için her zaman büyük bir övünç kaynağı olmuştur.

İlçe başkanlığım boyunca ahde vefayı her şeyin üzerinde tutmaya gayret gösterdim. Makamlar, mevkiler, koltuklar geçici; ahdimiz, ilkelerimiz, mücâdelemiz bâkîdir. Şunu da belirtmek isterim ki, her ne şartta olursa olsun koruyacağım hukuk; coğrafyamızın hukuku, bu coğrafyanın mazlûm insanlarının hukukudur.

Dikkat çekmek istediğim bir diğer husus; tek başıma, kişi olarak TBMM’ye aday olmadığımdır. İlkelerimizle, temsil ettiğimiz kesimlerin duruşuyla, savunduğu değerlerle, halk olarak TBMM’ye adayız. DEVA Partisi 14 Mayıs gecesi siyasi tarihimize adını altın harflerle yazdıracak, bizler de bu hikayenin birer parça olduğumuz için ömrümüz sonuna kadar bu haklı gururu kalbimizde taşıyacağız. Hiç olmadığımız kadar heyecanlı, hiç olmadığımız kadar umutluyuz. DEVA Partisi ile bir başkaldırının önderi olan ve bizleri bu harekete dahil eden Genel Başkanımız Ali Babacan’a ve tüm kurmaylarına ayrıca teşekkür ediyorum.

Seçim sürecinin; kardeşliğimizi pekiştirecek, partimize güç katmasını yüce Allah’tan niyâz ediyorum.

 
Bu haber 817 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Diyarbakır Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI