finans haberleri
Bugun...YENİLİKÇİ SENDİKA DİYARBAKIR İL BAŞKANI MEHMET KARAKAŞ OLDU

Sağlık hizmet kolunda yeni sendika kuruldu ve YENİ SENDİKA Diyarbakır il başkanlığına Sivil Toplum Kuruluşlarında yıllardır görev yapan tecrübeli isim Mehmet Karakaş getirildi.

facebook-paylas
Güncelleme: 22-09-2022 16:10:41 Tarih: 22-09-2022 15:28

YENİLİKÇİ SENDİKA DİYARBAKIR İL BAŞKANI MEHMET KARAKAŞ OLDU

Yasin Güler

 

Genel başkanlığını Metin Memiş'in yaptığı YENİ SENDİKA 60 kişilik kurucular kurulu ile Genel Merkez olarak Ankara'da kuruldu. Diyarbakır il başkanlığına Sivil Toplum Kuruluşlarında yıllardır görev yapan tecrübeli isim Mehmet Karakaş getirildi.

İl başkanı Mehmet Karakaş yaptığı yazılı açıklamada;

Sağlık çalışanlarının ekonomik,özlük haklarının iyileştirilmesi ve Türkiye'deki sağlık sisteminin geleceğine katkı sunmak için YENİ sendikayı kurduğumuzu ifade etmek istiyorum.

 

KALDIĞIMIZ YERDEN YEPYENİ BİR BAŞLANGIÇ

 

Yıllardır beraber yol yürüdüğümüz sağlık ve sosyal hizmetler çalışanı arkadaşlarımızla birlikte yaptığımız değerlendirmeler sonucunda; lokal sendikacılık anlayışından sıyrılarak, güçlü teşkilat güçlü Genel Merkez mantığıyla daha gerçek ve samimi katkılar sunabilmek için inandığımız üstün değerler anlayışının bir gereği olarak Ülkenin 81 ilinde teşkilatı kısa sürede kurulacak YENİ SENDİKA'ya ekibimizle beraber geçtik.

 

Halihazırda Genel Yetkili ve lokal Sendikaların sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın sorunlarına yeterli düzeyde çözüm üretilemediği gibi, aksine bu sorunların giderek derinleşmesine neden olunduğu, yıllardır ekip anlayışı içinde yürütülen sağlık sisteminde derin ayrışmaların yaşanmasına neden olunduğu, tüm bu olumsuzlukları körükleyen sorumsuz sendikal söylemlerin bitmek tükenmek bilmediği görülmektedir.  

 

Mevcut Genel Yetkili Sendikanın ve Genel Başkanın ürettiği ve geri dönüşü mümkün olmayan kötü bir iklim nedeniyle uzun süredir içinde bulunduğu savrulmalar, ortaya koyabildiği yetersiz vizyon, emeğe ve sosyal olaylara karşı düşük düzeydeki ilgisi bizlerin sendikal anlayışına uygun değildir.

 

Bizler; bireysel ve kurumsal düzeyde en zor süreçlerde ortaya koyduğumuz hizmet aşkı ile emek ve alın terinimizin hukukuna her zaman sahip çıkmaya çalıştık, çıkmaya da devam edeceğiz. 

 

Şiarımız gereği hak kaybı veya mağduriyet yaşayan Sağlık çalışanlarının hakkını en güçlü biçimde savunarak yolumuza devam edeceğiz. Çünkü bizlerin ekseninde her daim çalışanlar yani emek üretenlerin istek ve talepleri olacaktır.*YENİ SENDİKA başka bir sendikanın devamı, muadili veya alternatifi asla değildir. İsminden de anlaşılacağı üzere YENİLİKÇİ bir anlayış ile ezberleri bozmaya ve Sağlık çalışanlarının temsilcisi olamaya devam edecektir.*

 

Bu bağlamda; sendikal faaliyetler içerisinde yaşanan her türlü hatadan ders çıkartarak sağlık ve sosyal hizmet sisteminin daha iyi işlemesi, çalışanlarımızın haklarının aranması noktasında *slogan yerine çözüm odaklı, bilimsel ve teknik bir anlayışın hakim olması, üretken ve yenilikçi bir yaklaşımla sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın özlük ve soyal hakları için etkin bir şekilde mücadele edilebilmesi amacıyla yeni bir yola çıkıyoruz.* Bu yola tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızı kucaklamak ve kucaklaştırmak için çıkıyoruz. Bu yolu birlik, beraberlik, samimiyet, cesaret ve liyakatle süsleyeceğiz.

 

Saygılarımızla…

 

Mehmet Karakaş 

YENİ SENDİKA(Yenilikçi Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası) Diyarbakır İl Başkanı." ifadelerine yer verdi.

 
Editör: Yasin Güler

Bu haber 1073 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Diyarbakır Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI