finans haberleri
Bugun...


Zazaları tiye alan ilçe başkanı Ahmet Maruf Demir'den yaftalı özür..
Tarih: 09-06-2022 14:23:05 Güncelleme: 09-06-2022 14:23:05 + -


Geçtiğimiz günlerde takipçisi ile ile polimik yaşayarak zazalari tiye alan Ak Parti Bağlar ilçe Başkanı Ahmet Maruf Demir'den yaftalı özür geldi. Zaza Derneği'nin kınamasıyla ve istifa çağrısı üzerine özür dilemek zorunda kalan Ahmet Maruf Demir gün içinde 4 defa değiştirdiği yaftalı özürde , Derneğe ve haberi yapan Gazeteye de iftira atmaktan geri durmadı..

facebook-paylas
Tarih: 09-06-2022 14:23

Zazaları tiye alan ilçe başkanı Ahmet Maruf Demir'den yaftalı özür..

Haber Merkezi

 

Demir, Kendisinin yanlış anlamaya sebebiyet vermesinden dolayı değil, Zazalari ve yorumunu yanlış anlayanlardan İslam gölgesi altında özür diledi.

 

Ak Parti Bağlar ilçe Başkanı Ahmet Maruf Demir sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;

 

Değerli Kamuoyuna;

Hz. Ebu Zer (ra) Efendimiz, birgün Hz. Bilal (ra) Efendimize tamamen iyi niyetiyle "kara kadının oğlu" der. Lakin bu söze Hz. Bilal çok içerlenir. Ve konuyu Peygamber Efendimiz (sav)'e anlatır. Efendimiz'de bunun üzerine Hz. Ebu Zer'i yanına çağırır. Hz. Bilal (ra)'in söylediği cümleye alındığını ve onun gönlünü alması için gerekeni yapmasını söyler.

Aslında Hz. Ebu Zer (ra) Efendimizden istenilen bir özür, bir gönül almadır. Fakat Ebu Zer (ra), daha fazlasını yapar. Hz. Bilal (ra)'in evinin kapısının önüne uzanır ve kendisinin kara ayakları ile kafasına basmadan oradan kalkmayacağını söyler.

İşte bizler de bu tasavvurun çocuklarıyız. İslam bize bunu öğretmiş ve istemeden de olsa birilerinin kalbini kırdığımız anda gerekeni yapmamızı istemiştir.

Ne büyük bir anlayış, ne büyük bir din... Bizi Müslüman kılan Allah'a hamdolsun.

Bu minvalde;

İki gün önce Zaza halkımız özelinde yorum olarak dile getirdiğimiz bir cümleyi sözde haberleştirerek ve eminim ki şer gözüktüğünü düşündüğümüz bir olay hepimiz için hayırlı bir şekilde neticelenecektir.

Çünkü bizler, "şer bildiğinizde hayır, hayır bildiğinizde şer vardır" ayetine inanan ve iman eden bir toplumuz.

Bu inanç gereği de ümmetçi bir bakış açısına sahibiz.

Ki o yüzden bu bakış açısına aykırı olduğunu düşündüğümüz bir söylemi ulusal bir kanalda dile getiren bir diziyi (Yalnız Kurt) eleştirmek maksadıyla da yapmış olduğumuz açıklamaya gelen bir yoruma, bu halkın bir evladı olarak, Zazaları öven ve onların da bir dili (sözde haber içeriğinde lehçe olarak kullanılmış. Zazaca bir lehçe değil, dildir.), geleneği ve göreneği olduğunu ifade eden bir üslup olarak "Zazalar ayrı bir Cumhuriyettir" ifadesini kullanmış ve Zazaların da var olduğunu kast etmiştim.

Amma velakin bu ifade tarzım göreve geldiğim günden beridir bu halkın değerleri ve kazanımları için çaba göstermemi hazmedemeyen kirli ve çıkarcı birileri tarafından mal bulmuş mağribi gibi cımbızla bağlamından koparılmış ve şahsım, Zaza halkımıza hedef yapılmak istenmiştir.

Öyle ki bu hedefe konulma ters tepince, bu kez de Zaza halkımızı temsil eden dernekler ile irtibata geçilmiş ve yine bir kışkırtma girişiminde bulunulmuştur.

Rabbimize hamdolsun.

Her konum ve koşulda kendilerinin çokça desteğini aldığım ve her vakit sağduyulu olduklarına inandığım ve bunu yakinen hissettiğim Zaza dostlarımız bu hedef gösterme tuzağına da düşmeyerek bir kez daha haktan ve hakikatten yana olmuşlardır.

İyi ki varlar.

Heyhat! İşin ironik tarafı ise yönetiminin yarısını Zazaların oluşturması olmuştur. Başkan yardımcılarımın yarısı dâhi Zaza... Hatta başkanvekilim Zaza!

Bundan dolayıdır ki sarf etmiş olduğum cümleyi bağlamından kopararak bizleri hedef tahtasına koyan gazeteye karşı ister telefon ederek, ister sosyal medyada paylaşım yaparak yanımızda duranlar ve iki gündür beni arayarak ve mesaj atarak yanımızda olduklarını belirten yüzlerce Zaza dostumuz ve kardeşimiz oldu.

Rabbim hepinizden razı olsun.

Nitekim "bu olay şer bildiğinizde hayır, hayır bildiğinizde şer vardır" ayetinde olduğu gibi, kimlerin bu halkın menfaatini istediğini ve kimlerinde bu halkın menfaatini isteyenlere karşı olduğunu göstermesi açısından da bir turnusol kağıdı görevini gördü.

Ben eminim ki bu olay hem şahsım hem de güzide halkımız için çok daha hayırlı olacaktır.

İki gündür yapmış olduğum açıklamalara rağmen;

Kendilerini üzdüğüm, hiç bir şekilde art niyet taşımama rağmen yine de farklı bir anlam maksadıyla kullandığımı düşündükleri "Zazalar ayrı bir Cumhuriyettir" cümlemize darılanlar, kızanlar olmuşsa da hepsinden özür diliyorum. Dahası hepsinin başımın üzerinde yerleri olduğunu buradan beyan ediyorum. Hatta içi hâlâ rahatlamamış olanlar varsa dahi bütün gövdemj İslami anlayışımın bir gereği olarak ayaklarının altına seriyorum.

Son kertede;

Biraz önce de ifade ettiğim gibi bu halkın değerlerini, dilini, kültürünü yok sayan bir diziye karşı her türlü bedeli ödeme pahasına açıklama yaparak, böyle bir şeyin kabul edilemez olduğunu ifade eden açıklama yapan şahsımı, bu halkın değerlerinden biri olan Zazaları alaya aldığımı ifade ederek ve sözde habercilik yaptığını sanarak bizleri hedef tahtasına koyanları ise Allah'a havale ediyor ve kıymetli halkımızdan da iki gündür olduğu gibi bundan sonra da hak ve hakikaten yana durdukça bizleri yalnız bırakmamalarını, kurda ve kuşa yem etmemelerini arzu ediyorum.

Art niyetli mihvallere ise "mazlum ile Allah arasında bir perde yoktur!" uyarısında bulunuyorum.

Başta Zaza dostlarımız olmak üzere değerli halkımıza selam ediyor ve hepsine saygılarımı sunuyorum.

 

AK Parti Bağlar İlçe Başkanı

Ahmet Maruf Demir" ifade etti.

 

 

400.019 nüfuslu Bağlar ilçesinde bir günde sadece 67 beğeni..

 

 

Bir kaç yıldır ilçede Ak Parti'yi temsil eden Ahmet Maruf Demir 400.019 nüfuslu Bağlar ilcesinde bir günde sadece 67 beğeni 23 yorum 19 paylaşım geldi.

 

Ne olduğunu bilmeden yorum yaptılar.

 

Ahmet Maruf Demir'in yaftalı özür metnin altına Ak Parti Bağlar ilçe yönetimi yorum yaparken yaftalı özüre bir kaç kişi müdahil oldu. Fakat yorumlar konunun dışında ve ilçe başkanını övücü cümleler olması konunun ne olduğunu bilmeden yorum yaptılar düşüncesi hasıl oldu.

 

Yaftalı özür sürekli değişti

 

Ak parti ilçe başkanı Ahmet Maruf Demir gelen yorumlara göre açıklamasını 4 defa değiştirme zorunda kaldı.

 

İlk açıklamasında"Amma velakin bu ifade tarzım göreve geldiğim günden beridir bu halkın değerleri ve kazanımları için çaba göstermemi hazmedemeyen kirli ve çıkarcı birileri tarafından mal bulmuş mağribi gibi cımbızla bağlamından koparılmış ve şahsım, Zaza halkımıza hedef yapılmak istenmiştir.

 

Öyle ki bu hedefe konulma ters tepince, bu kez de Zaza halkımızı temsil eden dernekler ile irtibata geçilmiş ve yine bir kışkırtma girişiminde bulunulmuştur." Sözlerini sarfeden Maruf Demir, Zaza derneği başkanı Abdulkadir Büyüksayar'dan yalanlama mesajı geldi.

 

Zaza derneği başkanı Abdulkadir Büyüksayar, Ahmet Maruf Demir'in yaftalı özürüne yaptığı yorumda "Sayın başkan , açıklama için teşekkürler. Biz haberi güneydoğu güncel gazetesinde gördük. Orayla ilişkilendirilmemiz doğru değildir. Stand çalışmamızı haberleştirmişlerdi. Siteden habere bakarken sizin için yapılmış olan ve Zazaları tiye aldı haberiyle karşılaştık. Buna da tepki olarak yönetim kurulumuzca açıklama yapma gereği duyduk. 

Bilgilerinize...

Selamlar" diyince Ahmet Maruf Demir yalan beyanını düzeltmek zorunda kaldı"

 

Zaza Derneğinden yalanlama gelince Gazetemizi hedef gösterdiği kısmı bırakıp "Öyle ki bu hedefe konulma ters tepince, bu kez de Zaza halkımızı temsil eden dernekler ile irtibata geçilmiş ve yine bir kışkırtma girişiminde bulunulmuştur." kısmını sildi.

 

Dün 19.55 sularında ilk yaftalı özürünü dileyen Ak Parti Bağlar ilçe Başkanı Ahmet Maruf Demir gelen yorumlara göre sırasıyla 19.57, 20.02, 21.23 saatlerinde yaftalarını düzeltmek zorunda kaldı fakat gazetemizi hedef göstermekten ve kendi yazdığı yorumlara iftira, akabinde kendi onay verdiği habere yalan ve haberi yapanlara çıkarcı art niyetli yaftalarını vurmaya devam ederken, Zaza Derneği Başkanı Ahmet Büyüksayar'ın yorumunu silmeyi unuttu.

 

Daha öncede Ak Parti'ye sosyal medyadan yaptığı yorumlarla gündem olsada ilçe başkanlığına seçilmesiyle haber olan  Ahmet Maruf Demir, Sözlerinde İslam'ın degerlerinden ve iman vecibelerinden söz ederken arka planda baskılarla gazetemize ve gazetecilerimize troll saldırılar sürdürmeye devam ediyor.
Bu haber 10094 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Bölge Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
YUKARI