Bugun...Bingöl Üniversitesi öğrencileri Refah katliamına tepki gösterdi

Bingöl üniversitesi öğrencileri, “Kampüslerden refaha katliama dur de” sloganıyla basın açıklaması düzenledi.

facebook-paylas
Tarih: 28-05-2024 01:07

Bingöl Üniversitesi öğrencileri Refah katliamına tepki gösterdi


 

Dün gece "2371 BLOK" adını verdiği ve 4 gün önce güvenli bölge olarak nitelediği Refah bölgesine sığınan Filistinli sivilleri yakarak şehit eden Siyonist çeteye karşı Bingöl Üniversitesi öğrencileri, basın açıklaması düzenledi.

Bingöl Üniversitesi giriş kapısının önünde yapılan basın açıklamasını, öğrenciler adına Özhan Gili okudu.

“8 aydır devam eden ve günden güne artan zulmü, soykırımı kınamak için toplanmadık”

Dün geceki "2371 BLOK"  adı verilen alçak saldırılardan sonra kınama zamanı olmadığını, harekete geçmenin zamanının olduğunu söyleyen Gili, “Bugün 8 aydır devam eden ve günden güne artan zulmü, soykırımı kınamak için toplanmadık. 8 aydır her gün kınadığımız Siyonist devlet, dün gece "2371 BLOK" adını verdiği ve 4 gün önce güvenli bölge olarak nitelediği Refah bölgesine sığınan Filistinli sivilleri yakarak şehit etti. Artık kınama zamanı geçti; üniversitelerde, kampüslerde, meydanlarda ve ulaşabildiğimiz her yerde kalben buğuz etmenin ötesine geçip, harekete geçmenin zamanıdır. Biliyoruz ki, artık dünyanın dört bir yanı Filistindir. Titreyen her yürek, haykıran her dil Filistin için eylemdedir.” dedi.

“Müslüman ve insan olmanın verdiği sorumluluk gereği boykot edelim”

 

Bir Müslüman, bir insan olarak atılacak ilk adımın, dünyayı sermayesiyle yönetebileceklerini düşünen bir avuç siyoniste ders vermek olması gerektiğini aktaran Gili, “Bizler bu davayı sadece yüreklerde ve dillerde değil, hayatımızın her alanında, şu an içerisinde bulunduğumuz Bingöl Üniversitesi kapısı önünde, yarın içerisinde bulunacağımız iş yerimizde ve yetiştireceğimiz nesillerde yaşatmak zorundayız. O zaman, bugünü bir milat bilip, Aksa'nın bahçesinde, özgür Filistinli kardeşlerimizin evlerinde tekrardan bir araya geleceğimiz güne kadar, durmadan, yorulmadan, inancımızı kaybetmeden ve dünyevi kaygılar gütmeden bu davanın birer fertleri olacağımıza hep birlikte söz verelim. Bir Müslüman, bir insan olarak verdiğimiz bu sözü yerine getirebilmek adına, atacağımız ilk adımımız, dünyayı sermayesiyle yönetebileceklerini düşünen bir avuç Siyoniste ders vermek olsun! Özellikle, üniversitemiz içerisinde ve çevremizde bulunan, kantinlerimizde marketlerde zulme ortak hale getiren markaları tıpkı, Allah rasulunün yapmış olduğu gibi, Müslüman ve insan olmanın verdiği sorumluluk gereği boykot edelim.” ifadelerini kullandı.

“Eylemlerimiz çığ gibi bütün meclisleri saracak ve bütün devletler Filistin'i özgür bir devlet olarak tanıyacak”

Gili, “Bizler sözümüzü verdik, ne bir başımızayız ne de yalnızız. Bütün dünya ve bütün insanlık zulme karşı bir arada. Eylemden ne olur demeksizin, her gün ve her saat Filistin için ribatta olan insanlık, devletleri harekete mutlaka geçirecektir. Bunun örneği geçtiğimiz hafta, 3 Avrupa ülkesi olan İrlanda, İspanya ve Norveç'in Filistin'i özgür bir devlet olarak tanımasıydı. Bundan sonra ne olacak biliyor musunuz? Biz inanıyoruz ki, bu eylemlerimiz çığ gibi bütün meclisleri saracak ve bütün devletler Filistin'i özgür bir devlet olarak tanıyacak. Ancak, bu bir son değil! Aksine yeni bir dünyanın başlangıcıdır. Ve biz yine inanıyoruz ki bundan bir sonraki gerçek, başkenti Doğu Kudüs değil, bizatihi Kudüs'ün kendisi olan ve içerisinde herkesin barış içinde yaşadığı Filistin devletidir! Yürüdüğü zaman ayağına Kudüs gücü gelen kardeşim, asla zafere olan inancın azalmasın. Seni bu temenni ile selamlıyor ve sözünü bir biat bilip bu sözünü gerçekleştirinceye kadar yolundan dönmeyeceğine emin olarak Allah'a emanet ediyor, buradan Türkiye'nin dört bir yanındaki meydanlarda ve üniversitelerde gerçekleştirilen eylemlere selam gönderiyoruz! Zafer yakındır ve zafer inananlarındır.” şeklinde konuştu.

Program, yapılan dua ile sona erdi. 
Bu haber 420 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Bölge Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI